• تلفن :
 • 48000019 - 021 خط ویژه

آموزش سئو از صفر تا صد ( مقدماتی و پیشرفته)

آموزش سئو یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که توسط سئوکار انجام می‌شود. هرگونه کسب‌وکاری نیازمند این است که با استفاده از انواع روش‌های تبلیغاتی بتواند هر چه بهتر کسب و کار خود را معرفی و تبلیغ نماید. یکی از روش‌های تبلیغاتی در سراسر دنیا در فضای مجازی، سئو یا بهینه سازی موتور جستجو است. سئو در واقع مجموعه‌ای از روش‌ها جهت بهبود رتبه و نمایش و ارتباط وب سایت‌ها و قرار گرفتن در صفحه نتایج موتورهای جستجو است. شرکت سئوکار با تجربه چندین ساله در زمینه سئو هر ماه به برگزاری سمینارهای سئو و دوره آموزش سئو اقدام می‌نماید.

آموزش سئو

چرا کسب‌وکارها باید سئو یاد بگیرند؟

بسیاری از صاحبان کسب وکار فکر می‌کنند، همین که سئو را به یک شرکت سپردند، همه چیز تمام است. باید گفت که چنین تصوری کاملاً غلط است. متأسفانه بسیاری از صاحبان کسب وکار به ویژه به دلیل انجام بعضی اقدامات که در حوزه سئو کلاه سیاه است، منجر به کسب نمره منفی از طرف گوگل شده‌اند. اقداماتی که با آن آشنا نبوده و از دوست یا آشنایی یاد گرفته‌اند. نمره منفی که برای جبران آن باید چندین ماه وقت گذاشت تا بتوان حداقل موارد قبلی را جبران کرد.

اول از همه باید گفت که سئو شامل فعالیت‌های بسیار تخصصی است. حتی اگر خودتان هم به آن وارد هستید، باز هم نیاز است که یک نفر را برای این کار استخدام کنید. البته توصیه می‌شود که از یک شرکت کمک بگیرید تا همه فعالیت‌ها به صورت منظم‌تر و حرفه‌ای‌تر پیش برود؛ اما مهم‌ترین دلایلی که صاحبان کسب وکار باید اصول بهینه سازی سایت را یاد بگیرند، شامل موارد زیر است:

شما به عنوان صاحب کسب وکار، وقتی با اصول سئو آشنا شوید، درک بهتری و کامل‌تری از روند کارهای انجام شده دارید.

متأسفانه بارها پیش آمده که صاحب کسب وکار یا حداقل فردی که مسئول ادمین سایت بوده است، اقداماتی را انجام داده است که باعث ایجاد مشکل در سئوی سایت شده است. این اتفاق بارها در سئو سایت‌ها افتاده است که حتی باعث شده تا تمامی زحمات یک شبه از بین برود. این در حقیقت یکی از مهم‌ترین دلایلی است که شما به عنوان مالک سایت باید با نکات منفی و خاکستری آشنا شوید تا آن‌ها را انجام ندهید.

درک عمیقی از روند انجام فعالیت‌ها و مدت زمانشان خواهید داشت. این نکته را در نظر داشته باشید که سئو فعالیتی نیست که در مدت زمان یک هفته نتیجه بدهد. سئو زمان‌بر است و نیاز دارد تا حداقل 6 ماه بگذرد تا خود را حداقل برای یک کلمه نشان دهد.

اقدامات ریزی وجود دارد که خود صاحب کسب وکار هم می‌تواند انجام دهد. البته لازم است که حتماً قبل از شروع به صورت کامل ببیند تا مسیر را اشتباه پیش نرود. برای مثال یکی از این موارد دریافت بک لینک قانونی از دیگر سایت‌ها مانند شبکه‌های اجتماعی است. اینکه چگونه فعالیت کند و چگونه لینک بگیرد، خود یکی از مهم‌ترین موارد است.

سرفصل‌های اصلی در آموزش سئو

در دوره آموزش سئو کلیه تکنیک‌های سئو درون صفحه و تکنیک‌های بیرون صفحه تدریس می‌شود. دوره آموزش سئو که توسط شرکت سئوکار برگزار می‌شود، هم به صورت عملی و هم به صورت تئوری است که کسب‌وکارهای مختلف بتوانند بهتر این مفاهیم را ابتدا یاد بگیرند تا به بهترین شکل بتوانند آن را بکار بگیرند. در زیر به برخی از مهم‌ترین سرفصل‌های اصلی که به آن پرداخته می‌شود، اشاره شده است:

 • نحوه معماری نام‌گذاری صفحات و ارتباط بین آن‌ها
 • معرفی بیش از 100 معیار گوگل جهت سئو سایت
 • نحوه ایجاد صفحات فرود
 • آموزش بهینه سازی محتوای سایت
 • بهینه سازی سرعت صفحات
 • آموزش نحوه انتخاب کلمات کلیدی
 • بررسی آخرین تغییرات الگوریتم‌های گوگل
 • نحوه بررسی سایت‌های رقیب
 • آموزش نحوه اخذ لینک
 • نحوه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی در راستای بهینه سازی سایت
 • آموزش کنسول جستجو گوگل (گوگل وبمستر)
 • آموزش گوگل آنالیتیکس
 • معرفی برترین ابزارها جهت بررسی برخی معیارهای سئو

اگر بخواهیم تکنیک‌های آموزشی را تقسیم کنیم، می‌توانیم دو گروه زیر را معرفی کنیم:

بررسی تکنیک‌های کلاه سفید در آموزش سئو

در دوره آموزش سئو تکنیک‌های کلاه سفید تدریس می‌شود. تکنیک‌های کلاه سفید در برگیرند تکنیک‌هایی جهت بهبود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو هستند که مطلوب این موتورهای جستجو بوده و سبب افزایش بازدید وب سایت و ارتقا آن‌ها می‌شود. موتورهای جستجو این مسئله را تضمین کرده‌اند که افرادی که تکنیک‌های کلاه سفید را انجام می‌دهند حتماً وب سایت آن‌ها در مقایسه با وب سایت‌های رقیب آن‌ها که از تکنیک‌های کلاه سیاه استفاده می‌کنند بالاتر قرار خواهند گرفت.

بعضی از موارد سئو کلاه سفید شامل موارد زیر است:

 • ایمیل مارکتینگ
 • تولید محتوا مطابق با اصول سئو
 • نوشتن رپرتاژ
 • فعالیت در شبکه‌های اجتماعی
 • سئو تکنیکال

بررسی تکنیک‌های کلاه سیاه در آموزش سئو

تکنیک‌های کلاه سیاه عبارت است از کلیه فعالیت‌هایی که برخی افراد جهت فریب موتورهای جستجو انجام می‌دهند تا بتوانند در صفحات نتایج موتورهای جستجو قرار گیرند. این‌گونه تکنیک‌ها از نظر موتورهای جستجو بشدت جریمه در بر خواهد داشت و در دوره آموزشی این‌گونه تکنیک‌ها نیز تشریح می‌شوند.

بعضی موارد سئو کلاه سیاه شامل موارد زیر است:

 • استفاده از ریدایرکت های مخفی
 • استفاده از محتوای مخفی
 • استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در متن
 • خرید بک لینک زیاد
 • دستکاری لینک‌ها
 • نوشتن نظرات اسپم

آموزش سئو شامل آموزش گوگل آنالیتیکس و کنسول جستجو گوگل هم است

با توجه به اینکه موتور جستجو گوگل مهم‌ترین موتور جستجو است و در ارتباط با سئو سایت دو ابزار کلیدی به نام‌های کنسول جستجو گوگل و گوگل آنالیتیکس توسط گوگل معرفی شده است، این دو ابزار معرفی شده و نحوه کار کردن با آن‌ها به صورت عملی آموزش داده خواهند شد. در حقیقت باید گفت که آموزش سئو بدون این دو در عمل هیچ است.

ابزارهای مفید در دوره آموزش سئو معرفی می‌شوند

در دوره آموزشی سعی می‌شود برترین ابزارهایی که به افراد کمک می‌کنند تا بتوانند وب سایت خود و یا رقیبانشان را تحلیل نمایند، آموزش داده می‌شود. در حال حاضر چندین وب سایت معتبر جهانی وجود دارند که با ایجاد بانک‌های اطلاعاتی مفید و همچنین برخی ابزارهای آنلاین می‌توانند اطلاعات کاربردی مفیدی را در اختیار صاحبان کسب و کارها قرار دهند که در کلاس‌های بهینه سازی سایت این ابزارها ابتدا معرفی شده و نحوه کار کردن با آن‌ها نیز تشریح می‌شود.

بعضی از مهم‌ترین ابزارهای سئو که در این دوره آموزش داده می‌شوند، شامل موارد زیر است:

 • گوگل آنالیتیکس
 • کنسول گوگل
 • ابزارهای MOZ
 • ابزارهای بررسی سرعت سایت

البته این ابزارها جز دو مورد اول، بیشتر معرفی می‌شوند. همه این‌ها تا زمانی که خود شما به صورت کاربردی انجام ندهید، چیزی یاد نخواهید گرفت.

این دوره مناسب چه گروه افرادی است؟

باید گفت هر فردی که سایت دارد و از آن برای فروش یا برندسازی استفاده می‌کند، باید اصول سئو را یاد بگیرد. فرقی ندارد که سایت شما کوچک است یا بزرگ. نکات ریزی وجود دارد که خود هر مالک سایت هم باید آن‌ها را باید بگیرد. به‌هرحال اگر قرار است که از این وبسایت برای شناخته شدن و افزایش فروش استفاده کنید، بهترین توصیه این است که حتماً دوره آموزش بهینه سازی سایت را به طور کامل بگذرانید.

درباره آموزش سئو بیشتر بدانید

در دوره آموزش سئو  در شرکت سئوکار به شما استراتژی قوی سئو آموزش داده می شود که به وب سایت شما کمک نماید تا در رتبه ها بالاتر نتایج گوگل قرار بگیرید و کلیک های بیشتری دریافت نمایید. کارشناسان سئوکار به شما کمک می کنند تا بفهمید سئو چیست، چرا اهمیت دارد و چگونه محتوای خود را برای جذب ترافیک بیشتر به سایت خود بهینه نمایید. چه تازه شروع به کار کرده باشید و چه بخواهید با آخرین تکنیک های سئو همراه باشید، سئوکار تواند به شما در دستیابی به اهدافتان کمک می نماید.

برای آموزش سئو چه مهارت هایی نیاز دارید؟

متخصصان سئو به درک اساسی از موارد فنی وب سایت مانند تگ های HTML، تگ های متا، سرعت صفحه، بارگذاری تنبل و تغییر مسیر سمت سرور و اهمیت آنها برای موتورهای جستجو نیاز دارند. سایر مهارت های مفید شامل به کارگیری بهترین شیوه ها و آنالیز وب سایت ها برای ارائه راهکار برای بهبود این موارد است. در حالی که برای موفقیت در سئو نیازی به مهارت‌های فنی  ندارید، دانستن اینکه چگونه کار فنی را برای بهبود عواملی که به بارگیری، رندر و تغییر مسیر یک وب‌سایت کمک می‌کنند، انجام دهید، کمک می‌کند. متخصصان سئو همچنین به مهارت‌های تحقیق کلمات کلیدی و توانایی ترکیب این کلمات در محتوای نوشتاری نیاز دارند. در حالی که برای موفقیت در سئو نیازی به مهارت های نوشتاری پیشرفته ندارید، این امر به شما کمک می کند تا بدانید چگونه محتوا را به صورت استراتژیک برای یک هدف و مخاطب خاص بنویسید و راهکارهایی برای بهبود تولید محتوا ارائه دهید.

نحوه ثبت نام در دوره آموزش سئو

جهت ثبت نام در دوره‌های آموزشی یا شرکت در سمینارها می‌توانید از طریق لینک زیر به صورت آنلاین و یا از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید و یا با شماره‌های 8001 55 44 در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید تا از آخرین اطلاعات مطلع شوید.

جهت کسب مشاوره سئو و طراحی سایت با ما تماس بگیرید

آنالیز تخصصی سئوکار

آنالیز تخصصی سئوکار

خبرنامه

استخدام در شرکت سئوکار

استخدام در شرکت سئوکار