• تلفن :
  • 48000019 - 021 خط ویژه

طراحی وب سایت با اصول سئو

طراحی وب سایت بر اساس اصول سئو

طراحی سایت بر اساس اصول سئو چیست؟ تجربه نشان می دهد که وب سایت های که دارای رتبه بالا در صفحه نتایج موتور جستجو هستند در اکثر مواقع از همان مراحل ابتدایی شروع طراحی وب سایت زیر ساخت لازم جهت بهینه سازی موتور جستجو (سئو) برای آنها در نظر گرفته می شود.

یکی از خدماتی که سئوکار ارائه می دهد طراحی وب سایت با استفاده از تکنولوژی های جدید با زیر ساخت لازم جهت بهینه سازی موتور جستجو است. در نظر گرفتن معیارهای سئو در همان مراحل ابتدایی طراحی وب سایت باعث شده که خیلی از هزینه ها جهت بهینه سازی کاهش پیدا کرده و در زمان لازم جهت قرار گرفتن در رتبه های بالا در صفحه نتابج موتورهای جستجو نیز صرفه جویی گردد.

امروزه طراحی وب سایت با استفاده از تکنولوژی های جدید نظیر HTML5، CSS3 و فونت های وب صورت می پذیرد. تکنولوژهای جدید باعث می شود که وب سایتها به راحتی در موتورهای جستجو دیده شوند، از سرعت بالایی در هنگام لود شدن برخوردار باشند و روی پلتفرمهای مختلف براحتی بتوانند بارگذاری شوند.

سئوکار با استفاده از کادر مجرب خود در زمینه طراحی وب سایت با اصول سئو با استفاده از تکنولوژهای جدید این امکان را فراهم آورده است که بتواند برای مشتریان خود در حوزه های مختلف کسب و کار بهترین و جذاب ترین طراحی وب سایت را انجام دهد.

در طراحی وب سایت بر اساس اصول سئو مسائل فنی بیشماری دخیل هستند که یکی از مهترین آنها که گوگل پیشنهاد می کند این است که طراحی وب سایت باید بگونه ای باشد که بتواند یک سایت روی دستگاه های مختلف نظر کامپیوتر شخصی، موبایل و تبلت براحتی بارگذاری شود و دارای ظاهری کاربر پسند باشد و از طراحی چند وب سایت برای هر کدام از این دستگاه ها اجتناب شود زیرا در صورتی که شما چند وب سایت مختلف برای هر کدام از این دستگاه ها داشته باشید ممکن است آنها هر کدام جداگانه رتبه و لینک هایی را بدست آوردند و امتیاز رتبه شما تقسیم شود و در مجموع شما نتوانید به خواسته خود که قرار گرفتن در رتبه بالا در صفحه نتایج موتور جستجو است، برسید.

بطور کلی می توان گفت که در نظر گرفتن معیارهای بهینه سازی موتور جستجو در همان اوایل طراحی وب سایت با استفاده از تکنولوژی های جدید دارای فواید زیر است:

  • باعث کاهش هزینه ها و صرفی جویی در زمان جهت قرار گرفتن در رتبه های بالای موتور های جستجو خواهد بود.
  • با توجه به در نظر گرفتن زیر ساخت لازم جهت معیارهای بهینه سازی موتور جستجو در همان ابتدای طراحی وب سایت، تغییرات در آینده خیلی کاهش پیدا خواهد کرد
  • کدهای HTML5 و CSS3 از خوانایی بالایی برخوردار هستند.
  • کدهای HTML5 و CSS3 دارای این قابلیت هستند که سایت طراحی شده توسط این تکنولوژها براحتی بتوانند روی دستگاه های مختلف بارگذاری شود و از ظاهری زیبا برخوردار باشند.
  • HTML5 و CSS3 دارای امکاناتی هستند که بتوانند تصاویر و فیلم ها را به بهترین کیفیت و با سرعت بالا نمایش دهند.
  • تکنولوژی های جدید دارای این امکان هستند که شما بتوانید کنترل بیشتری روی رنگهای درون وب سایت داشته باشید و در نتیجه بتوانید سایت های زیبایی را طراحی نماید که کاربر پسند باشد.

نکات طلایی طراحی وب سایت بر اساس اصول سئو

طراحی سایت بر اساس اصول سئو و کاربر پسند، بسیار مهم است! مهم ترین چیز در دنیای وب مخاطب است و هر سایتی که از نظر مخاطب عملکرد بهتری داشته باشد، بهترین سایت در سطح وب است.

شاید وقتی که طراحی سایت  بر اساس اصول سئو به گوش شما می رسد، تنها به سراغ اصول UX/UI می روید. گرچه که UX/UI مهم ترین بخش های کاربر پسند بودن یک سایت است اما موارد دیگری که شاید کمتر به آن ها فکر می کنید نیز در این امر دخیل هستند.

در ادامه با ما همراه باشید تا نکاتی در رابطه با ساخت و طراحی سایت  بر اساس اصول سئو و کاربر پسند را فرا بگیرید و طراحی وب سایت خود را بهبود ببخشید.

اطمینان از ثبات وب سایت

یکی آزار دهنده ترین چیز هایی که می تواند برای کاربران اتفاق بیفتد، سرعت کند یک وب سایت و یا ارور های متناوب آن است.  هر چقدر هم که طراحی سایت شما UX/UI و یا به طور کلی کاربر پسند باشد، مطمئنا هر کاربری که در کار با یک سایت سرعت بسیار کم و یا ارور های متناوبی را تجربه کند، سریعا سایت را می بندد و دیگر به سراغ آن نمی آید!

پس اولین و یکی از مهم ترین نکات برای ساخت و طراحی سایت  بر اساس اصول سئو، اطمینان از ثبات وب سایت است.

اولین چیزی که در افزایش ثبات سایت باید به آن توجه کنید این است که خدمات هاست شما مناسب است و یا خیر. راه های بسیار زیادی وجود دارد که با یک سرچ ساده می توانید آن ها را پیدا کنید و با استفاده از آن ها هاست خود را امتحان کنید و ببینید که کیفیت آن مناسب است و یا خیر.

اگر سرعت هاست مناسب نبود، ابتدا با هاستینگ خود صحبت کنید تا مشکل را بیابید. اگر باز هم مشکل حل نشد، باید به فکر تعویض هاست خود باشید. در انتخاب هاست، هیچ گاه نباید قیمت پایین معیار شما باشد. در مورد هاستینگ ها خوب تحقیق کنید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.

اما اگر هاست هیچ ایرادی نداشت، مشکل مربوط به پوسته و یا همان تم شما و یا CMS شما است. ابتدا کمی تحقیق کنید و برخی از راه حل ها را انجام دهید. اما به طور کلی این مشکلات بسیار ریشه ای هستند و پیدا کردن مشکل در این موارد، حتی برای افراد حرفه ای نیز مشکل است. بنا بر این اگر تخصصی در این حوزه ندارید، بهتر است که کار را به افراد حرفه ای بسپارید.

بر روی دسترسی کاربران تمرکز کنید

یکی از دیگر عواملی که در طراحی سایت  بر اساس اصول سئو بسیار مهم است این است که هر کاربری بتواند با هر دستگاهی و یا هر مرورگری به سایت شما دسترسی داشته باشد. پس از پایداری سایت، این مورد بسیار مهم است.

همان طور که مشاهده می کنید، امروزه چندین مرورگر وجود دارند که از سیستم های مختلفی برای خواندن وب سایت ها استفاده می کنند. به همین دلیل اگر سایت و قالب شما به خوبی بهینه سازی نشده باشد، ممکن است که برخی از مرورگر ها نتوانند آن را به خوبی شناسایی کنند.

همچنین ،در طراحی و سایت، واکنش گرایی و یا همان ریسپانسیو بودن بسیار مهم است. اگر بخواهیم به سادگی این مورد را توضیح دهیم می توان گفت که سایت شما نسبت به اندازه دستگاه های مختلف، واکنش گرایی داشته باشد و به شکل و اندازه آن دستگاه ها در بیاید.

مطمئنا اندازه و شکل صفحه نمایش در موبایل های مختلف، تبلت ها و حتی کامپیوتر های مختلف متفاوت است و به همین دلیل است که ریسپانسیو بودن بسیار مهم است. اگر سایت ریسپانسیو نباشد، به دلیل این که مختص به یک دستگاه ساخته شده است، در دستگاه های دیگر به درستی نمایش داده نمی شود.

اگر یک سایت به درستی ریسپانسیو شده باشد، در دستگاه های مختلف با اندازه صفحه نمایش های مختلف به درستی واکنش می دهد و به شکل مورد نیاز نشان داده می شود.

ریسپانسیو بودن آن قدر مهم است که حتی گوگل هم برای رتبه بندی سایت این مورد را نیز در نظر می گیرد و اگر سایت ریسپانسیو باشد، امتیاز خوبی به آن می دهد و آن را نسبت به رقبایی که این قابلیت را ندارند برتر می کند.

پس در دستگاه های مختلف و با مرورگر های مختلف سایت خود را امتحان کنید و اگر مشکلی در آن ها وجود دارد سریعا آن را برطرف کنید تا کاربران بیشتری جذب سایت شما شوند.

طراحی سایت ساده و قابل فهم

پس از این که دو مورد اساسی افزایش پایداری و دسترسی را فراهم کردید، حال به سراغ نکات طراحی می رویم. همان طور که می دانید، یکی از پایه ای و مهم ترین نکات در ساخت و طراحی سایت  بر اساس اصول سئو، قابل فهم بودن و راحت بودن کار با آن است.

هدف شما از ساخت سایت، فروش کالا  و یا منتقل کردن یک پیام از سایت خود به مخاطب است. اگر طراحی سایت شما پیچیده باشد، مخاطب آن قدر درگیر طراحی می شود که در نهایت شما به هدف خود یعنی فروش کالا و یا منتقل کردن پیام به مخاطب نمی رسید.

پس بهتر است که طراحی شما ساده باشد و در عین سادگی، زیبا نیز باشد تا هم کاربر راضی باشد و هم شما به هدف خود برسید. طراحی باید به صورتی ایجاد شود که مخاطب بتواند به راحتی چیز هایی را که می خواهد در سایت پیدا کند و سر در گم نشود.

یکی از مهم ترین موارد در طراحی سایت  بر اساس اصول سئو، انتخاب رنگ های آن است. شما باید به نوعی رنگ ها را انتخاب کنید که هم با حوزه ی کاری شما و هم با خلق و خوی مشتری های مورد نظرتان سازگار باشد. شما می توانید با استفاده درست از رنگ ها، توجه مخاطب را به نقطه ی خاصی از صفحه که خودتان می خواهید جلب کنید تا اثر گذاری بر روی کاربر افزایش یابد.

به طور کلی هیچ قاعده ای وجود ندارد که شما باید از چه رنگ هایی برای طراحی سایت خود استفاده کنید و عامل تعیین کننده در انتخاب رنگ ها ،خلاقیت شما و دیگر شرایط مانند کاربری سایت و یا قشر مخاطبان آن است.

پرداختن به جزئیات در طراحی سایت کاربر پسند بسیار مهم است اما این جزئیات باید به شکلی ایجاد شوند که با یک نگاه قابل تشخیص باشند.

از ابزار های کاربردی در سایت خود استفاده کنید

ابزار های بسیار زیادی در دنیای وب هستند که می توانند کار مخاطب را آسان تر کنند. وقتی که شما از این ابزار ها استفاده می کنید یعنی به خواسته مخاطب خود اهمیت داده اید و به همین دلیل سایت شما کاربر پسند تر می شود.

به طور مثال، اگر شما سایتی دارید که در آن مقالات زیادی منتشر می کنید، باید از دسته بندی های مناسب و کامل استفاده کنید تا کاربر سریع تر به مقاله مورد نیازش برسد. همچنین می توانید با قرار دادن قابلیت جستجو در سایت، باز هم کار کاربران را آسان تر کنید.

و یا اگر شما یک سایت فروشگاهی دارید، می توانید با گذاشتن دسته بندی های کامل و قرار دادن فیلتر هایی برای لیست کالاها، کار مخاطبان خود را آسان تر کنید.

جمع بندی مطالب و سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم برخی از مهم ترین نکاتی که شما باید در طراحی سایت بر اساس اصول سئو را رعایت کنید برای شما قرار بدهیم. در نظر داشته باشید که به جز این موارد، عوامل بسیار زیاد دیگری هم با توجه به شرایط وجود دارند که بر روی طراحی یک سایت کاربر پسند اثر گذار هستند و شما نباید تنها با تکیه به همین موارد سایت خود را طراحی کنید.

به طور کلی اگر می خواهید در طراحی سایت بر اساس اصول سئو به بهترین نتیجه ممکن برسید و یک سایت کاربر پسند ایجاد کنید، بهترین کار این است که پس از در نظر گرفتن هدف سایت و قشر مشتریان و یا مخاطبان آن سایت، خود را جای مخاطب بگذارید و ببینید که مخاطبان عام چه خواسته هایی از یک سایت دارند.

هر چه که بتوانید بهتر مخاطبان را درک کنید، مطمئنا نتایج بهتری را خواهید دید. در طول این کار، می توانید نظرات افراد و کاربران مختلف را بپرسید تا درک بهتری از عام مخاطبان داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شرکت سئوکار در ارتباط باشید.

جهت کسب مشاوره سئو و طراحی سایت با ما تماس بگیرید

آنالیز تخصصی سئوکار

آنالیز تخصصی سئوکار

خبرنامه

استخدام در شرکت سئوکار

استخدام در شرکت سئوکار